Muğla'da bir koyunun tek batında 7 kuzu doğurması şaşırttı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir koyun tek batında 7 kuzu doğurdu.

Muğla'da bir koyunun tek batında 7 kuzu doğurması şaşırttı
Yaşam 04 Mayıs 2021 Salı 12:42
Muğla

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Eldirek Mahallesi'nde yaşayan Halil İbrahim (76) ile Saliha Demirci (74) çifti, doğum yapan koyunun 7 kuzu dünyaya getirmesi üzerine büyük şaşkınlık yaşadı.

Doğumun ardından kuzulardan biri iki gün sonra telef oldu. Bir kuzuyu beslemesi için kızlarına veren Demirci çifti, annelerinin bakmakta güçlük çektiği 5 kuzuyu da biberonla besliyor.

Saliha Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce ikiz ve dördüz doğuran koyunlarının olduğunu ilk kez bir koyunun yediz doğurduğunu söyledi.

Koyunun daha önce iki kez ikiz, bir kez de tek kuzu doğurduğunu anlatan Demirci, "Dördüncü doğumunda yediz doğurdu. En fazla dördüz doğuran koyunum vardı. Bölgede de daha önce yediz doğuran koyun olduğunu duymamıştık. Koyunlarda süt olmadığı için keçilerden sağdığım sütle kuzuları beslemeye çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Muğla'da bir koyunun tek batında 7 kuzu doğurması şaşırttı Muğla'da bir koyunun tek batında 7 kuzu doğurması şaşırttı Şehit anneleri Anneler Günü'nde çocuklarının kabrini ziyaret etti
Nöbetteki sağlık çalışanları Anneler Günü'nü buruk geçiriyor
Çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu
Hayatını oğluna adayan anne kurduğu dernek ile otizmlilere destek oluyor
Kovid-19 nedeniyle 40 günlük ikizlerinden ayrı kalan anneye görüntülü görüşme sürprizi
Etiketler: