LeMan'dan 'Keyfine bak! Aşılandım' videosuna karikatürlü gönderme:

Karikatür dergisi LeMan'dan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın turistler için Türk Hava Yolları ile ortaklaşa hazırladığı ve tepkilerin ardından sildiği 'Keyfine bak! Aşılandım' videosuna karikatürlü yanıt geldi.

LeMan'dan 'Keyfine bak! Aşılandım' videosuna karikatürlü gönderme:
Gündem 14 Mayıs 2021 Cuma 09:00

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" açıklamasının ardından Kültür veTurizm Bakanlığı'ndan, turistlere yönelik "Keyfine bak! Aşılıyım" yazılı reklam videosu geldi. Söz konusu video, sosyal medyadaki ciddi tepkilerin ardından, yayımlandıktan 2 saat sonra silindi.

Bakanlığın, yabancı turistlere Türkiye'yi tanıtmak amacıyla Türk Hava Yolları (THY) ile ortaklaşa hazırladığı videoda "I'm Vaccinated" yani "Aşılıyım" baskılı maskeler kullanıldı. Videoda turizm sektöründe çalışanların yüzlerinde "Keyfini çıkarın, aşılandım" yazılı maskeler olduğu görüldü.

"TURİST OLMAYAN HERKESİ İŞARETLİYORUZ"

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tepki çeken videosuna, karikatür dergisi LeMan'dan da karikatürlü bir yanıt gerdi. Söz konusu karikatür, LeMan'ın sosyal medya hesabından "Maske yetmez, kısırlaştırın bizi" sözleriyle paylaşıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın skandal 'Ben aşılandım' maskeli videosuna sosyal medya tepki verdi : Maske yetmez, kısırlaştırın bizi!

-- LeMan (@lemandergisi)

LeMan'ın karikatürü şu şekilde:

LeMan'dan 'Keyfine bak! Aşılandım' videosuna karikatürlü gönderme: LeMan'dan 'Keyfine bak! Aşılandım' videosuna karikatürlü gönderme: Kemal Kılıçdaroğlu, Akşener'e yapılan sözlü saldırıya tepki gösterdi
Mersin 2. İdare Mahkemesi'nden Atatürk Parkı için umutlandıran karar
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?
Sedat Peker‘in 6. videosunda Erdal Aras detayı dikkat çekti.
Meral Akşener’in İkizdere ziyaretinde vatandaşlar tarafından protesto edildi
Etiketler: