Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı HDP’yi yanında tutmak için özel bir çaba harcıyor

Halk TV’de, “Liderler ile Söyleşi” programının konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı HDP’yi yanında tutmak için özel bir çaba harcıyor
Siyaset 14 Mayıs 2021 Cuma 20:00

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de "Liderler ile Söyleşi" programının konuğu oldu. Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şu şekilde:

(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helallik açıklaması) Vatandaş hibe bekliyor, dükkanı kapattı. Erdoğan 'para yok' diyemez, para var. 'Para yok' lafını kabul etmiyorum. Birileri için var. Dolar yükseldiği zaman kim seviniyor? 5'li çete. Çünkü dolar üzerinden para ödeyeceksin, hepsi dolar garantili. Bırak helalleşmeyi, geçinebilecekleri para sağla. Helalleşme olayı, insanları avutma, inançlarını, duygularını sömürmek amacıyla 'nasıl unutturabilirim' çabası. Beyhude çaba. Esnafı şöyle görüyor; 'nasıl olsa bana oy verecek'. Erdoğan, Türkiye'yi seviyorsa süratle erken seçime gitmeli. Türkiye'yi daha sorunlu hale getirmek istemiyorsa, erken seçime gitmeli. Memnunsa vatandaş yeniden seçecektir.Türkiye bugün savaşa girse Merkez Bankası'nın kasasında 1 Cent'i yok. Bütün dünya görüyor bunu. Doğrulara halka söylediğimiz ve güven verdiğimiz takdirde Türkiye erken seçime kaçınılmaz olarak gidecektir.(Kamu-özel işbirliği projeleri) Kamulaştıracağız. Çağıracağız bunları. Bizden önceki hükümetin yapmış olduğu anlaşmayı içinize sindiriyor musunuz diyeceğiz. Ben içime sindiremiyorum. Gelin maliyetini çıkaralım diyeceğim. Bunlar 1 liralık işi 100 liraya mal ettiler devlete. Köprü, havaalanı kaç liraya mal edildi? Gerçek maliyetlerini çıkaracağız. Üzerine makul bir kar vereceğiz. Al paranı kardeşim, güle güle. Gerekirse bunun için kampanya da açacağım. Bunlara ne kadar dolar, avro ödendiğini bilmiyoruz.Bir soygun düzeni var. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir soygun düzenini adalet doğrudur diye kabul etmiştir? Böyle bir soygun düzeni görülmemiştir. Bu soygun düzenine son vereceğiz.Cumhurbaşkanlığı makamı ihale dağıtma makamı mıdır? Kamu ihalesini yapan, dağıtan, kişiyi, fiyatı, indirimi belirleyen bir kişi var. Adı Erdoğan. O ne yapıyor? Soygun düzenine çanak tutuyor. Türkiye resmen soyuluyorHDP'yi bir anlamda Cumhur İttifakı kendi yanında tutmak için özel bir çaba harcıyor. O kadar ki seçimlerde kırmızı bültenle aranan kişiyi TRT'ye çıkardılar. Ona benzer pek çok çaba harcadılar. Süleyman Soylu'dan, Sedat Peker'e videolu yanıt
Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya 'görüntü' tepkisi:
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Yeni Anayasa çalışmalarımız tamamlandı
Onursal Adıgüzel'den soruşturma tepkisi
İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan 'bekçi' benzetmesi
Etiketler: