Hamas Hareketi, Tel Aviv'e 130 roket attı, 3 kişi yaralandı.

İsrail ve Filistin geriliminde İsrail ordusunun Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında meskun alanda bir binayı vurması sonrası Hamas Hareketi, Tel Aviv'e 130 roket attı, 3 kişi yaralandı.

Hamas Hareketi, Tel Aviv'e 130 roket attı, 3 kişi yaralandı.
Dünya 11 Mayıs 2021 Salı 22:00

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı, Tel Aviv'in güneyindeki Holon bölgesine düşen roketler nedeniyle 3 kişinin yaralandığını belirtti. İsrail'in güneyindeki Aşdod'dan kuzeydeki Hayfa'ya kadar birçok bölgede uyarı sirenleri çaldı. Hamas'ın önceki saldırısında da 2 kişi ölmüş, 8 kişi yaralanmıştı.

TEL AVİV'E 130 ROKET

İsrail'in düzenlediği son hava saldırısının Gazze Şeridi'nin batısına gerçekleştiği belirtilirken, saldırıda ölü ya da yaralı olup olmadığı bilgisi paylaşılmadı. Bu arada Hamas, İsrail'in başkenti Tel Aviv'e 130 roket attığını açıkladı.

NE OLMUŞTU?

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı. İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine de İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu. İsrail ordusunun saldırılarında 10'u çocuk, 1'i kadın 28 Filistinli şolmuş, Gazze'den atılan roketler nedeniyle de 2 İsrailli kadın hayatını kaybetmişti. Hamas'ın düzenlediği saldırılarda ise 2 İsrailli öldü, 8 kişi yaralandı.

KKTC’de Muhaceret Yasa Tasarısı’na onay
Joe Biden İsrail'in kendini savunma hakkına sahip olduğunu söyledi
Fransa Ulusal Meclisi aşı pasaportu yasasını reddetti
ABD'de tüketici enflasyonu nisanda yüzde 4,2 ile beklentileri aştı
Uğur Şahin, "Fikri mülkiyetin korunmasından feragat etmek bir çözüm olmayacağını" savundu
Etiketler: