Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin iptal edildiği iddiaları, giderek güç kazanıyor

İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye eklemesi, Şampiyonlar Ligi finalinde olduğu gibi Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinde de planları alt üst etti.

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin iptal edildiği iddiaları, giderek güç kazanıyor
Spor 11 Mayıs 2021 Salı 19:23

11-13 Haziran tarihlerinde İstanbul Park'ta düzenlenmesi planlanan Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin iptal edildiği iddiaları, giderek güç kazanıyor. Organizasyonun geleceğine dair yetkililerden herhangi bir resmi açıklama gelmezken, Formula 1'in Türkiye'deki yayıncı kuruluşu S Sport'un haberine göre yarış iptal edildi. İspanyol TV yayıncısı Movistar'ın muhabiri Noemi de Miguel, Türkiye'nin takvimden çıkarıldığını ve Formula 1'in 22 yarışla devam edeceğini takipçileriyle paylaştı.

İngiltere'nin Türkiye'yi artan Covid-19 vakaları nedeniyle seyahat konusunda "kırmızı liste"ye eklemesi, 29 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenmesi planlanan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde olduğu gibi sürecin tıkanmasına sebep oldu. İngiliz hükümetinin Türkiye'den ülkeye dönen tüm yolculara 10 günlük otel karantinası zorunluluğu getirmesi, takımları zora soktu. Formula 1'deki çoğu takımın fabrikasının İngiltere'de bulunması, organizasyonun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini güçleştiren bir diğer sebep.

Noemi de Miguel'in paylaşımı:

A falta de confirmación oficial, el GP de Turquía cae del calendario 2021 de F1 sin sustituto. El mundial queda en 22 carreras.

-- Noemí de Miguel (@Noemidemiguel) İBB, Müjdat Gürsu’nun adının verildiği Silivri’deki stadı yeniledi
Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs videosunun altına, yine bakanlığın resmi hesabı tarafından destek yanıtı verdi
Rachid Ghezzal: Burada çok mutluyum, harika bir sezon geçirdik
Beşiktaş 12 yıl sonra hem ligde hem kupada şampiyon oldu.
Beşiktaş Süper Lig’den sonra Ziraat Türkiye Kupası’nı da kazandı
Etiketler: